Syrop pszczelarski, często błędnie nazywany przez pszczelarzy inwertem pszczelim, to gotowy pokarm dla pszczół w formie płynnej. Jest mieszanką glukozy, fruktozy oraz innych cukrów w odpowiednich proporcjach, dzięki czemu przypomina składem miód, stanowiąc łatwostrawne oraz w pełni bezpieczne pożywienie dla pracujących owadów. Syrop powstaje w procesie hydrolizy skrobi z pszenicy. Stosowanie tego rodzaju pokarmu dla pszczół jest bardzo proste – można go podać owadom od razu po otwarciu pojemnika. Nie należy go rozpuszczać, mieszać czy podgrzewać, co pozwala zaoszczędzić pszczelarzowi wiele pracy.

W naszym sklepie znajdą Państwo syrop do podkarmiania pszczół o różnym stężeniu, co pozwala na optymalne dostosowanie energetycznej paszy do potrzeb owadów o każdej porze roku. Prowadzimy sprzedaż syropu pszczelego w wygodnych opakowaniach, zarówno do użytku w niewielkich pasiekach, jak i na skalę hurtową. Dostawy realizujemy sprawnie i terminowo na terenie całej Polski, a także oferujemy wysyłkę za granicę pod wskazany adres.

Zalety syropu cukrowego dla pszczół Holger Food

Skład syropu pszczelego Holger Food został opracowany we współpracy z Institut national de la recherche agronomique z Paryża, najlepszym ośrodkiem badań rolniczych w Europie, który od wielu lat prowadzi badania owadów, w tym pszczół miodnych i trzmieli. Dzięki temu nasz syrop pszczeli charakteryzuje się licznymi zaletami:

  • Odpowiednia proporcja fruktozy i glukozy – dzięki zadbaniu o odpowiednią zawartość tych cukrów prostych syrop charakteryzuje się niewielką podatnością na krystalizację w okresie zimowania pszczół.
  • Wysoka zawartość fruktozy w stosunku do maltozy – wyższa zawartość tego cukru prostego w porównaniu z cukrem redukującym wpływa w znaczący sposób na poprawę warunków zimowania pszczół w polskich warunkach klimatycznych.
  • Niska całkowita suma cukrów złożonych – znaczna przewaga cukrów prostych nad cukrami złożonymi w składzie syropu przyczynia się do polepszenia bilansu energetycznego pracujących pszczół miodnych.

Syrop cukrowy dla pszczół jest niezwykle ważnym uzupełnieniem diety owadów, zwłaszcza w sytuacjach, gdy naturalne źródła pokarmu są ograniczone lub niedostępne. Warto stosować go chociażby podczas klęsk nieurodzaju, susz lub w chłodniejszych okresach roku, kiedy pszczoły nie mogą pozyskiwać nektaru i pyłku w swoim najbliższym otoczeniu.

Dlaczego warto stosować syrop do podkarmiania pszczół zamiast zwykłego cukru?

Kuszącym wyborem dla wielu pszczelarzy jest stosowanie zwykłego cukru, tańszego od syropu do podkarmiania pszczół i dostępnego w niemal każdym sklepie. Trzeba jednak pamiętać, że taki cukier może być zanieczyszczony substancjami, które, choć nie mają negatywnego wpływu na zdrowie człowieka, mogą być szkodliwe dla pszczół. Syrop dla pszczół Holger Food jest poddawany badaniom laboratoryjnym, dzięki czemu można być pewnym, że nie narazi naszej rodziny pszczelej na zatrucie się.

Nasz syrop pszczelarski, podobnie jak oferowane w sklepie Holger Food inne pasze dla pszczół, takie jak ciasto pszczele czy inwert, to produkty najlepszej jakości, pozbawione sztucznych substancji i chemicznych dodatków. Nie ulegają krystalizacji, dlatego ich pobieranie przez owady jest łatwe i bardzo wydajne, co przekłada się na szybką poprawę stanu zdrowia i energii owadów.

Jak karmić owady syropem pszczelim?

Syrop pszczeli to jeden z najlepszych pokarmów dla owadów. Jest on nie tylko niezwykle wartościowy dla pszczół, ale również bardzo wygodny w podawaniu. Jak karmić owady oferowanym przez nas produktem? Specjalna technologia produkcji oraz zastosowanie najwyższej jakości składników sprawia, że nie jest on podatny na krystalizację. Dzięki temu nie muszą go Państwo rozcieńczać lub podgrzewać przed podaniem go pszczołom. Wystarczy zatem jedynie umieścić preferowaną ilość pokarmu w ulu, bez wcześniejszego przygotowywania go.

Jeśli zachodzi potrzeba uzupełnienia pokarmu, forma syropu sprawdza się najlepiej. Z łatwością można dawkować syrop dla pszczół do karmników, nie narażając produktu na zanieczyszczenia z zewnątrz, które mogą okazać się niebezpieczne dla zdrowia naszych owadów. Dokarmiając pszczoły syropem cukrowym lub ciastem pszczelim należy zachować szczególną uwagę i higienę, by nie narazić pasieki na infekcje spowodowane bakteriami czy grzybami.

Kiedy należy karmić pszczoły syropem?

Kiedy należy karmić pszczoły syropem? To jedno z najczęściej zadawanych pytań przez początkujących pszczelarzy. Decyzję o tym, kiedy owady otrzymają pożywienie, należy oczywiście do zarządzającego pasieką, ale zazwyczaj są to dwa okresy w roku. Pierwszym z nich jest wiosna. Wówczas oprócz syropu, często podawane jest również ciasto pszczele. Drugi raz dokarmia się pszczoły zwykle przed zimą. Jest to bowiem kluczowy okres czasu dla kolejnego sezonu. Zapewnienie odpowiedniej ilości pokarmu dobrej jakości, zapewni bowiem owadom bezpieczną zimę. Dzięki temu będą one nie tylko zdrowe, ale również pracowite wiosną i latem kolejnego roku.

Syrop jest wolny od GMO i został skonfekcjonowany pod Nadzorem Weterynaryjnym Nr: PL3021242p

Opakowanie:

  • Wiadro – 15 kg
  • Hobok – 40 kg
  • Paletopojemnik IBC – 1000 kg
  • Luz – opakowania własne kupującego (konieczne jest uzgodnienie terminu odbioru)

Syrop na terenie Polski dostarczamy w przesyłkach całopaletowych:

  • 44 wiadra = 660 kg lub
  • 12 hoboków = 480 kg

Zamówienia prosimy składać w naszym e-sklepie (7/24)

e-Sklep | Holger Food

lub telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. 08:00 – 16:00

tel.: 61/222 79 72

tel.: 61/899 40 07

lub pisemnie

fax: 61/278 61 94

mail: biuro@holgerfood.pl

Adres: HOLGER FOOD Sp. z o.o., ul. Przemysłowa 17, 62-031 LUBOŃ

Nr konta dla pokarmów pszczelarskich: mBank PL 93 1140 1124 0000 3701 8000 1001