Inwert pszczeli – energetyczny pokarm dla Twoich owadów

Inwert pszczeli wykorzystywany jest przez wielu pszczelarzy do karmienia owadów na swoich pasiekach. Czym jest ten produkt? Inwert pszczeli to nic innego, jak cukier inwertowany. W praktyce oznacza to mieszaninę kilku cukrów. Zaliczamy do nich sacharozę, glukozę, a także fruktozę. Jest on wytwarzany w procesie hydrolizy cukru metodą kwasową lub enzymatyczną. Przez wiele osób inwertem nazywany jest również syrop dla pszczół. Jest to jednak błędne określenie. Oba pokarmy są bowiem zupełnie innymi produktami, choć inwert również charakteryzuje się płynną strukturą.

Inwert dla pszczół jest przygotowywany z cukru i wody, a niektóre dostępne na rynku produkty zawierają także dodatkowe składniki, dostarczające owadom niezbędnych substancji odżywczych. Nasz inwert do podkarmiania pszczół sprawdza się szczególnie dobrze w sezonowych okresach niedoborów, czyli jesienią i wczesną wiosną lub podczas suszy, kiedy zapylacze mają ograniczony dostęp do pyłku i nektaru kwiatowego oraz własnych zapasów miodu.  

Zastosowanie inwertu dla pszczół

Inwert pszczeli to jeden z najpopularniejszych pokarmów dla tego rodzaju owadów. Podobnie jak syrop czy ciasto pszczele, jest on wykorzystywany do dokarmiania zimowego i wiosennego. Doskonale uzupełnia energię, dostarczając pszczołom niezbędny cukier, zwłaszcza w chłodniejszych porach roku.

Inwert pszczeli jest przy tym łatwo dostępny, tani i świetnie przyswajalny przez owady. Chętnie stosowany przez pszczelarzy jako naturalny i bezpieczny substytut nektaru będzie idealnym pożywieniem dla pszczół i zastrzykiem energii dla ula. Inwertu można także z powodzeniem używać jako dodatkowej paszy dla pszczół, które są słabsze w okresie wiosennym i letnim.

Stosowanie i dawkowanie inwertu krok po kroku

Podawanie pszczołom pokarmu w formie inwertu powinno być uzależnione od kilku ważnych czynników. Warto stosować się zwłaszcza do zaleceń producenta i uważnie obserwować kondycję całej pasieki, uwzględniając warunki pogodowe oraz sposób dawkowania paszy owadom.

Decydując się na dokarmianie pszczół inwertem powinno się w pierwszej kolejności określić potrzeby każdego ula w danym czasie. Jeśli pasieka ma zapewniony wystarczający dostęp do naturalnych źródeł nektaru i pyłku, stosowanie inwertu nie musi okazać się koniecznością. Z drugiej jednak strony, w bardziej krytycznych dla pszczół okresach roku, podczas suszy lub zimą, inwert z pewnością będzie dobrym rozwiązaniem na poprawienie kondycji owadów.

Stosowanie inwertu dla pszczół powinno również uwzględniać czynniki atmosferyczne. W okresach o niskiej temperaturze inwert może się krystalizować, znacznie utrudniając owadom pobieranie pokarmu. W naszej ofercie znajdziecie Państwo najlepszej jakości inwert pszczeli o odpowiedniej, płynnej konsystencji, bez dodatku chemii i sztucznych substancji.

O czym należy pamiętać dokarmiając pszczoły inwertem?

Stosowanie inwertu pszczelego powinno odbywać się z zachowaniem szczególnej higieny, gdyż wszelkie, nawet niewielkie zanieczyszczenia mogą spowodować pojawienie się niebezpiecznych bakterii, wirusów czy pleśni w paszy dla owadów. Aby tego uniknąć, zaleca się używanie wyłącznie czystych pojemników i narzędzi, które należy dokładnie umyć gorącą wodą i osuszyć przed kontaktem z inwertem.

Inwert dla pszczół można podawać w osłoniętych i zabezpieczonych przed wilgocią pojemnikach lub za pomocą specjalnych karmników umieszczonych wewnątrz ula. Takie rozwiązanie zapobiegnie zanieczyszczeniu inwertu, zarówno przez same owady, jak i inne zwierzęta, zamieszkujące pasiekę i jej okolice.

Sprawdzony inwert pszczeli od Holger Food

W naszej ofercie znajdą Państwo inwert wytworzony z najlepszej klasy produktów, który jest w pełni bezpieczny dla pszczół. Dostępny jest on w dogodnej formie i przystępnych cenach. Wśród naszych produktów, cieszących się ogromną popularnością pszczelarzy, zarówno polskich jak i z całej Europy, znajdą Państwo także najwyższej jakości syropy pszczelarskie i ciasto dla pszczół. Realizujemy zamówienia na terenie kraju oraz wysyłamy nasze towary za granicę. Gwarantujemy szybkie i terminowe dostawy, niezależnie od ilości zamówionych produktów.

Jeśli są Państwo zainteresowani nabyciem innych, najwyższej jakości pasz do podkarmiania pszczół, zapraszamy do kontaktu. Dysponujemy wieloma rodzajami produktów, zapewniających owadom odpowiedni bilans energetyczny. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i doradzimy przy wyborze asortymentu.