Pasza dla pszczół od Holger Food

Jak powszechnie wiadomo, pszczoły najchętniej żywią się wytwarzanym przez siebie miodem. A co, gdy mamy do czynienia z pszczołami żyjącymi w ulach, z których człowiek pozyskuje miód na własne potrzeby? Wtedy te pożyteczne owady są karmione różnego rodzaju paszami dla pszczół, dzięki którym są w stanie uzyskać wystarczającą ilość substancji odżywczych. Poniżej znajdą Państwo krótkie charakterystyki najpopularniejszych pokarmów dla pszczół, dostępne w naszej ofercie.

Pasza do podkarmiania pszczół powinna być stosowana z uwagą i z zachowaniem staranności dawkowania. Jeśli macie Państwo dodatkowe pytania lub nie jesteście pewni, który produkt najlepiej wybrać na potrzeby Waszej pasieki, służymy naszym wieloletnim doświadczeniem i wsparciem na każdym etapie zamówienia. Zapraszamy do kontaktu i zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu Holger Food.

Zalety stosowania paszy dla pszczół

Pszczoły są niezwykle pracowitymi owadami. Aby były jednak one zdrowe, a ich działania były jak najbardziej owocne, konieczne jest ich karmienie. Szczególnie w okresie wczesnej wiosny oraz przed zimą, kiedy narażone są na niskie temperatury i niedobory naturalnego pokarmu. Niezbędne są jednak do tego najwyższej jakości pasze pszczele, w postaci między innymi ciasta i syropu pszczelarskiego. Jakie są zalety ich stosowania? Przede wszystkim zapewniają one wspomniane wcześniej bezpieczne zimowanie tych owadów. Ponadto gwarantują one poprawę bilansu energetycznego pszczół. Oferowane przez nas pasze pszczele przywracają i regenerują siłę owadów po okresie wytężonej pracy.

Warto przy tym zdawać sobie sprawę, że pasza dla pszczół na jesień i zimę może być także stosowana w pozostałych okresach roku. Ciasto, syrop lub inwert dla pszczół może okazać się doskonałym uzupełnieniem diety naszych zapylaczy nawet latem, kiedy dotkliwe susze lub niestabilna pogoda niszczą uprawy, pozbawiając tym samym pszczoły pyłku i nektaru.

Również podczas upałów, gdy pszczoły potrzebują większej ilości wody do chłodzenia ula, dodatkowa pasza dostarczy im zarówno cukrów, będących najlepszym źródłem energii, jak i niezbędnej wilgoci. Co więcej, dokarmianie pszczół najlepszej jakości paszami wspiera także słabsze rodziny i pomoże w odbudowie ula lub rekonwalescencji po chorobach lub zimowaniu.

Nasza oferta pasz dla pszczół

Na rynku istnieje wiele rodzajów pasz dla pszczół. W naszej ofercie znajdą jednak Państwo wyłącznie wyselekcjonowane i najwyższej jakości produkty bez dodatku sztucznych substancji, konserwantów i chemii. Wśród nich znajdują się:

  • ciasto pszczele w wygodnych opakowaniach,
  • syrop pszczelarski w wiaderkach i większych pojemnikach, 
  • naturalny miód pszczeli,
  • cukier oraz inwerty dla pszczół.

Wyżej wymienione rodzaje pożywienia doskonale sprawdzą się w każdej porze karmienia. Gwarantuje to najlepszy skład, zachowanie jego odpowiednich proporcji, a także nowoczesna technologia produkcji. Poniżej znajdą Państwo krótką charakterystykę każdej z dostępnych w naszej ofercie pasz pszczelich.

Syrop pszczelarski Holger Food

Syropy pszczelarskie (potocznie, choć błędnie, nazywane też inwertem) trafiły na „półki sklepowe” na początku XXI wieku. Gotowy syrop pszczelarski produkowany jest ze skrobi pszenicznej w procesie hydrolizy i składa się z cukrów prostych i dwucukrów w odpowiednich proporcjach, co sprawia, że wpływa pozytywnie na bilans energetyczny pszczół i podlega minimalnej krystalizacji w okresie zimowym.

Pasza dla pszczół w formie syropu jest wygodna w stosowaniu i doskonale przyswajalna przez owady. Gęsty, słodki roztwór energetycznej paszy najlepiej podawać do karmników zamontowanych wewnątrz ula. Dzięki temu zachowa on swoją konsystencję i nie ulegnie niebezpiecznym dla pszczół zanieczyszczeniom z zewnątrz.

Ciasto pszczele

Jeden z najchętniej stosowanych rodzajów pokarmów dla pszczół, przygotowywany z białego cukru i wody. Ciasto pszczele jest wykorzystywane głównie jako pasza do podkarmiania pszczół w okresie wczesnowiosennym, gdy pszczołom może brakować pożywienia, ale można nim również karmić pszczoły na zimę.

Dostępne w naszej ofercie ciasto pszczelarskie ma stałą konsystencję, która pozwala owadom łatwo go pobierać i szybko odzyskiwać niedobory energii. Pakowane jest w wygodne pojemniki o różnej masie, ułatwiające dawkowanie i uzupełnianie.

Miód do podkarmiania pszczół

Miód nie należy do popularnych pasz dla pszczół, głównie dlatego, że jest droższy niż pokarmy zastępcze oraz może krystalizować w chłodniejszym okresie roku. Wbrew pozorom nie zawsze jest również najzdrowszy dla tych pracowitych owadów – przykładowo w skład miodu spadziowego wchodzą wielocukry i składniki mineralne, których pszczoły nie trawią, co może powodować problemy w okresie zimowym.

W naszym sklepie znajdą Państwo starannie wyselekcjonowany miód do karmienia pszczół, niezawierający szkodliwych substancji ani sztucznych dodatków. Jego konsystencja przypomina syrop pszczeli i nie ulega krystalizacji na skutek niższych temperatur czy dłuższego przechowywania.

Cukier dla pszczół

Cukier, czyli spożywcza sacharoza, nadal jest jedną z najchętniej stosowanych pasz dla pszczół. Podaje się go owadom w formie rozcieńczonej wodą. Według badań jest równie dobrym, a w niektórych przypadkach nawet lepszym pokarmem dla pszczół niż miód. Może być jednak zanieczyszczony substancjami, które szkodzą pszczołom. Z tego powodu najlepiej podawać pszczołom energetyczny roztwór cukru w odpowiednio zabezpieczonych pojemnikach lub bezpośrednio wewnątrz ula w karmnikach.