Ciasto pszczele

Ciasto pszczele, znane również pod nazwą fondant pszczeli, jest gotowym pokarmem dla pszczół w postaci stałej. Do jego wytworzenia wykorzystano specjalnie dobraną mieszankę cukrów prostych – glukozy i fruktozy – dwucukrów oraz innych składników, co gwarantuje najwyższą jakość końcowego produktu. Ciasto dla pszczół może być stosowane przez cały rok. Można nim karmić rodziny pszczele na zimę, umieszczając pod koniec lata w ulu bryłkę ciasta o odpowiedniej masie – pszczoły pobiorą ciasto i przeniosą je do plastrów. Najczęściej fondant wykorzystywany jest jednak wczesną wiosną. W tym okresie, zwłaszcza przy przedłużającej się zimie, niektórym rodzinom pszczelim może brakować zapasów. Ciasto pozwoli je uzupełnić w łatwy, szybki i pewny sposób, pozwalając tym samym na przyspieszenie rozwoju pszczół.

Zalety fondantu pszczelego Holger Food

  • Specjalnie opracowana receptura – dzięki odpowiedniej zawartości cukrów prostych, dwucukrów i innych składników ciasto chroni bilans energetyczny pszczół.
  • Wysoka przyswajalność i bezpieczeństwo – fondant jest produkowany z naturalnych składników, dzięki czemu jest łatwo przyswajalny przez pszczoły. Nie zawiera również żadnych niebezpiecznych dla nich substancji.
  • Od razu gotowe do podania – chociaż ciasto pszczele można przygotować we własnym zakresie, gotowy produkt to gwarancja niezmiennego składu oraz oszczędność czasu.
  • Możliwość nadania pożądanego kształtu – fondant pszczeli do podkarmiania wyróżnia się plastycznością i sprężystością, nie klei się i nie rozpływa. Dzięki temu można łatwo nadać mu wybraną formę.
  • Minimalna krystalizacja – dzięki zadbaniu o odpowiednie proporcje poszczególnych składników krystalizacja ciasta w warunkach zimowych ograniczona jest do minimum.

Ciasto jest wolne od GMO i zostało wyprodukowane pod Nadzorem Weterynaryjnym Nr: PL3021242p.

Termin ważności: 12 miesięcy od daty produkcji

Opakowanie:

  • karton – 15 kg – paleta 60 kartonów = 900 kg
  • karton – 5 kg – paleta 140 kartonów = 700 kg
  • opakowania 1 kg – niedostępne

Zamówienia prosimy składać telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. 08:00 – 16:00

tel.: 61/222 79 72

tel.: 61/899 40 07

lub pisemnie

fax: 61/278 61 94

mail: biuro@holgerfood.pl

Adres: HOLGER FOOD Sp. z o.o., ul. Przemysłowa 17, 62-031 LUBOŃ

Nr konta dla pokarmów pszczelarskich: mBank PL 93 1140 1124 0000 3701 8000 1001