Ciasto pszczele, znane również pod nazwą fondant pszczeli, jest gotowym pokarmem dla pszczół w postaci stałej. Do jego wytworzenia wykorzystano specjalnie dobraną mieszankę cukrów prostych – glukozy i fruktozy – dwucukrów oraz innych składników, co gwarantuje najwyższą jakość końcowego produktu. Ciasto dla pszczół może być stosowane przez cały rok. Można nim karmić rodziny pszczele na zimę, umieszczając pod koniec lata w ulu bryłkę ciasta o odpowiedniej masie – pszczoły pobiorą ciasto i przeniosą je do plastrów. Najczęściej fondant wykorzystywany jest jednak wczesną wiosną. W tym okresie, zwłaszcza przy przedłużającej się zimie, niektórym rodzinom pszczelim może brakować zapasów. Ciasto pozwoli je uzupełnić w łatwy, szybki i pewny sposób, pozwalając tym samym na przyspieszenie rozwoju pszczół.

Zalety fondantu pszczelego Holger Food

Dlaczego warto stosować nasze ciasto dla pszczół? Fondant pszczeli do podkarmiania od Holger Food to najlepszy wybór dla pszczelarzy, ceniących sobie wysokogatunkowe, bezpieczne i sprawdzone produkty w konkurencyjnych cenach. Wyróżnia nas przede wszystkim:

  • Specjalnie opracowana receptura – dzięki odpowiedniej zawartości cukrów prostych, dwucukrów i innych składników ciasto chroni bilans energetyczny pszczół.
  • Wysoka przyswajalność i bezpieczeństwo – fondant jest produkowany z naturalnych składników, dzięki czemu jest łatwo przyswajalny przez pszczoły. Nie zawiera również żadnych niebezpiecznych dla nich substancji.
  • Od razu gotowe do podania – chociaż ciasto pszczele można przygotować we własnym zakresie, gotowy produkt to gwarancja niezmiennego składu oraz oszczędność czasu.
  • Możliwość nadania pożądanego kształtu – fondant pszczeli do podkarmiania wyróżnia się plastycznością i sprężystością, nie klei się i nie rozpływa. Dzięki temu można łatwo nadać mu wybraną formę.
  • Minimalna krystalizacja – dzięki zadbaniu o odpowiednie proporcje poszczególnych składników krystalizacja ciasta w warunkach zimowych ograniczona jest do minimum.

Na pokarm dla pszczół Holger Food składają się różnorodne, starannie wyselekcjonowane produkty, takie jak syrop pszczeli, inwet oraz ciasto pszczele, które pakujemy w wygodne opakowania, ułatwiające podawanie i uzupełnianie. Współpracujemy tylko z zaufanymi dostawcami, a także sami opracowujemy najlepsze receptury i technologie produkcji.

Charakterystyka ciasta pszczelego

Ciasto pszczele jest doskonałym rodzajem pokarmu. Jest ono jednak wybierane nie tylko ze względu na walory odżywcze. Oprócz między innymi wysokiej przyswajalności i odpowiedniej zawartości cukru, ciasto dla pszczół wyróżnia się jeszcze jedną, niezwykle istotną cechą. Jego zastosowanie charakteryzuje się bowiem tym, że nie dochodzi do tak zwanych rabunków. Wynika to z faktu, że ciasto pszczele jest trudno dostępne dla pszczół z innych uli, dlatego spożywane jest ono wyłącznie przez owady z jednej rodziny. Dzięki temu łatwo jest wyliczyć odpowiednie porcje pokarmu oraz kontrolować jego ilość w ulu.

Dla jeszcze większej efektywności i zapewniania pszczołom pełni energii, a także z uwagi na potencjalne zanieczyszczenia z zewnątrz, sugerujemy podawanie ciasta pszczelego bezpośrednio do karmników, zamontowanych wewnątrz ula. Dzięki temu do pokarmu nie dostaną się drobiny kurzu, drobnoustroje ani bakterie, mogące powodować choroby wśród pszczół, zwłaszcza tych o słabszej kondycji po zimowaniu lub w okresowych porach niedoborów.

Dlaczego warto wybrać oferowany przez nas fondant pszczeli?

Jeśli szukają Państwo fondantu pszczelego najwyższej jakości, zapraszamy do skorzystania z oferty przygotowanej przez nasze przedsiębiorstwo. Dlaczego warto postawić na sprzedawane przez nas ciasto pszczele? Oprócz wymienionych powyżej zalet, nasze produkty działają pobudzająco na pszczoły. Ma to szczególnie istotny wpływ na matki, ponieważ stymuluje ich czerwienie. Ponadto przygotowany przez nas fondant cechuje się odpowiednią strukturą, nie powodującą zlepiania się kryształków cukru. Warto odnotować, że dysponujemy dużą ilością ciasta pszczelego, dlatego jesteśmy w stanie zaopatrzyć wiele, nawet największych pasiek w Polsce i Europie.

Prowadzimy sprzedaż hurtową i detaliczną, a nasz doświadczony zespół fachowców i pasjonatów zapewnia kompleksowe wsparcie i profesjonalne doradztwo na każdym etapie współpracy. Serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem drogą mailową, telefonicznie lub za pośrednictwem formularza.

Ciasto pszczele Holger Food

Wszystkie produkty do podkarmiania pszczół, dostępne w naszym sklepie posiadają niezbędne certyfikaty, gwarantujące najwyższą jakość i bezpieczeństwo. Nasze syropy, inwerty oraz fondant pszczeli nie zawierają chemikaliów, konserwantów ani polepszaczy.

Ciasto jest wolne od GMO i zostało wyprodukowane pod Nadzorem Weterynaryjnym Nr: PL3021242p.

Termin ważności: 12 miesięcy od daty produkcji

Opakowanie:

  • karton – 15 kg – paleta 60 kartonów = 900 kg
  • karton – 5 kg – paleta 140 kartonów = 700 kg
  • opakowania 1 kg – karton 8 kg - paleta 70 kartonów = 560 kg

Zamówienia prosimy składać w naszym e-sklepie (7/24)

e-Sklep | Holger Food

lub telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. 08:00 – 16:00

tel.: 61/222 79 72

tel.: 61/899 40 07

lub pisemnie

fax: 61/278 61 94

mail: biuro@holgerfood.pl

Adres: HOLGER FOOD Sp. z o.o., ul. Przemysłowa 17, 62-031 LUBOŃ

Nr konta dla pokarmów pszczelarskich: mBank PL 93 1140 1124 0000 3701 8000 1001