Pokarm dla pszczół, a certyfikaty

pszczoła

Zakup pokarmu dla pszczół sprawia duże problemy. Często musimy dokonać wyboru pomiędzy tradycją, czyli przekazywanymi z pokolenia na pokolenie recepturami pokarmów domowych oraz nowoczesnością. To nie jedyna decyzja, którą musimy podjąć, bo na rynku dostępnych jest dość dużo pokarmów w różnej formie. Wybór produktu, który podamy w ulu, ma ogromne znaczenie dla zdrowia i życia pszczół, dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na jego jakość. Wyjaśniamy, jakie certyfikaty powinien mieć pokarm dla pszczół.

Dlaczego trzeba karmić pszczoły?

Karmienie pszczół to dla wielu osób dość abstrakcyjne pojęcie, bo przecież mają one w ulu odpowiednie zapasy i powinny z nich korzystać. Faktycznie, tak jest, jednak trzeba pamiętać, że tworzące pasiekę ule są opróżniane z części zapasów, abyśmy mogli cieszyć się wyjątkowym smakiem miodu. Zasadniczo, pokarm dla pszczół podawany jest w sezonie jesienno-zimowym i wczesną wiosną, gdy owady nie mają dostępu do naturalnego pokarmu, a zgromadzone w ulu zapasy mogą okazać się niewystarczające. Co więcej, pszczoły dokarmiane są także w czasie osłabienia spowodowanego chorobą oraz przedłużającej się, niekorzystnej aury, która uniemożliwia zbieranie pokarmu.

Pokarm dla pszczół – co oferuje rynek?

Dostępne na rynku pokarmy dla pszczół mają formę ciasta oraz syropu. Decydując się na ich zakup oraz podawanie pszczołom, trzeba dokładnie sprawdzić skład oraz certyfikaty świadczące o bezpieczeństwie żywności. Holger Food dostarcza na rynek najwyższej jakości pokarm pszczeli, którego podawanie jest w pełni bezpieczne. Oferowane Państwu produkty są poddawane specjalistycznym badaniom, które dają gwarancję czystego składu i pełnej satysfakcji ze stosowania. Dbamy o komfort pszczelarzy oraz troszczymy się o pszczoły, o czym świadczą atesty i certyfikaty jakości, jakie otrzymały nasze produkty. Nasz pokarm dla pszczół produkowany i konfekcjonowany jest pod Nadzorem Weterynaryjnym Nr: PL3021242p oraz zdobył certyfikat bezpieczeństwa żywności FSSC22000.